C CLASS SEO

קידום אתר בגוגל C Class

לקידום אתר בגוגל יש מעל 200 פרמטרים. אם תבצעו משאל בין מקדמים תראו שסדר החשיבות של הפרמטרים ישתנה ממקדם למקדם גם אם תבקשו רשימה של 10 פרמטרים סה”כ. יחד עם זאת ישנם פרמטרים שבולטים יותר כמו לדוגמת מדד ה-PR שהיה בעבר אחד הפרמטרים החשובים למקדמי אתרים והיה נדרש לא מעט זמן למקדמים רבים להבין שמדד זה אינו מהחשובים אם בכלל. במאמר זה אכתוב על סי קלאס. מה הוא בעצם C CLASS? האם הוא פרמטר חשוב לקידום? ואשאל אתכם מספר שאלות על מנת שתוכלו לענות בעצמכם אם פרמטר ה- קלאס הינו פרמטר שללא ספק כדאי בהשקעת זמן ותקציב.

אז מה הוא C-CLASS SEO?

כל אתר אינטרנט מאוחסן בשרת כל שהוא. לשרת יש כתובת IP  והדומיין (שם המתחם של אתרכם) מפנה אל אותה כתובת IP. כתובת IP  מורכבת מקבוצות של מספרים, לדוגמא: 212.150.184.162
קבוצה ראשונה תקרא A, קבוצה שניה B וכן הלאה.. כך שבמקרה הנ”ל 184 יקרא . זהו ה- קלאס בעצם.
אזי שאם קבוצה 3 תהיה שונה, מדובר באחסון C-Class אשר מאפשר כתובת IP  בעל  קלאס שונה מצב שאמור לגרום לגוגל “לחשוב” שמדובר באחסנה שונה, שרת שונה, אתר אחר, בעלים אחרים.

מדוע טוענים שזה טוב?

יש לא מעט סיבות ששמעתי עליהן, אתייחס לעיקריות.
ערך קישור – ברגע שגרמנו לגוגל “לחשוב” שמדובר באתרים שונים לחלוטין ולנו אין כל קשר אליהם ניתן לקשר ביניהם ולקבל ערך גבוה לקישור שכן במצב זה ניתן ליצור אתרים הקשורים, “אתרי לוויין”. לצורך העניין לאתר של “רופא שיניים” שאנחנו מקדמים יהיה קשה לקבל קישורים מאתרים של מתחרים ולכן במצב של C-Class נוכל לבנות מספר אתרים של “רופאי שיניים” לשים מאמרים לחזק אותם מעט ולקשר אל האתר העיקרי ובכך לחזקו מאוד. הרי גרמנו לגוגל “לחשוב” שהכתובת הזו לא שייכת אלינו.

שכונה רעה – טענה נוספת היא שגוגל מזהה כתובת IP עם C Class זהה כבעלות אחת. דהיינו אם מאוחסן אתר שגוגל אינו מכבד כגון פורנו, הימורים, תכנים לא חוקיים וכד’ והוא אינו שלך הוא פשוט בקלאס שלך אתה עלול להיענש בגלל אותו אתר סורר.

מה אני חושב על C Class כפרמטר לקידום אתרים?

C-Class הינו פרמטר נוסף. החשיבות שלו אינה יותר גדולה מפרמטרים אחרים אשר לא מקבלים הדגשים ולעיתים אף ללא התייחסות כלל. לרוב, שימוש ב-C-CLASS יהיה מיותר. בזבוז זמן והוצאה כספית מיותרת ובאופן כללי אני נגד. מדוע?

ראשית נתחיל בקו המנחה של קידום האתרים. האם  קלאס היא דרך שעוזרת לקהל הגולשים? לא. סיבה זו לבד צריכה להדליק לנו נורה ולשאול את עצמנו מה איכות הקידום ולכמה זמן זה יחזיק. באופן כללי חשוב להבין שקידום על בסיס קישורים אינו דבר איכותי וקידום זה אינו ישאיר אתכם במיקום גבוה. זה תלוי בטיב הקישור שרק לפרמטר זה משתנים רבים, אך זה כבר למאמר אחר.

שנית, עם כל הכבוד, באמת נראה למישהו שניתן לגרום לגוגל “לחשוב”? שגוגל לא ידע? שאפשר לעבוד עליו? שבאמת ובתמים הצליח לגרום לכך שגוגל יחשוב שאין קשר בין האתרים? וזאת מבלי לעצור ולרגע לחשוב שברגע שאתה מנסה ‘להערים’ הינו חלק מקידום שחור? ואולי דווקא בזיהוי שכזה תהיה ענישה מצד גוגל?
האם אתם יכולים להיות בטוחים כי לא תגלשו לאותם אתרים עם סרגל \ כלי \ שירות של גוגל?
לא תשתמשו ב-Analytics או Gmail או Adwords או כל דבר אחר ותעברו בין השירותים השונים מבלי לנקות כל זכר לביקורכם באתר אחר עם שירות כזה או אחר?

לרגע הייתם ב-Analytics ובדקתם סטטיסטיקה של אתר . התנתקתם והתחברתם ל-Analytics של אתר  שיושב ב-C CLASS שונה. מה גוגל חושבים לעצמם אותו רגע? זה אתר של “רופא שיניים” והשני של “רופא שיניים” זה לא אותו מקדם \ בעלים פשוט “צרוף מקרים” כי עובדה שהם על C CLASS  שונים? מה קורה לערך הקישור?

ונניח וכן. אתם בטוחים איך ובטוחים שתעשו זאת בכל פעם. האם זה באמת שווה את זה? את הזמן, הסיבוך ותשומת הלב המטורפת (לדעתי, כן?) וההוצאה הכספית באמת שווה את זה? על סמך מה? על סמך אילו נתונים החלטתם כי הפרמטר הנ”ל הוא בין החשובים?

מי ממליץ על C CLASS ולמה?

מי מכם עשה בדיקה והריץ חיפושים מינימליים בנושא? מי ממליץ על  קלאס ומדוע? האם מדובר בתחקירים מהימנים שנעשו לאורך זמן עם שרתים שונים, שירותים שונים, אתרים שונים או שתמצאו בעלי אינטרסים ברורים כגון חברות אחסנה?

ולמה נדמה שגוגל נגד הצבת אתרים באותו IP?
במידה ולמקדם אתרים כל שהוא נדמה כי גוגל נגד הצבת האתרים באותו אחסנה יש בידיו טעות. בכלל ישנה סברה כי גוגל לא אוהבת מקדמי אתרים ועושה ככל שניתן על מנת לפגוע ביכולת שלהם לקדם אתרים. סברה זו שגויה לחלוטין.
העניין הוא, שהדרך שבה מבינים קידום אתרים הוא שונה בין מגדלים רבים לבין הדרך שבה גוגל מסתכלת על קידום אתרים.

צד “המקדם” סבור (לצורך ההסבר כמובן. יש לא מעט מקדמים מעולים שיודעים ללא כל ספק מה הדרך הנכונה לקדם) כי הוא צריך לעשות כל מה שאפשר על מנת לקדם את האתר למקום הראשון במהירות האפשרית ללא כל התייחסות לדרך שבה הדברים מתבצעים.
צד “גוגל” דורש כי יש להשקיע באתר ע”י הרלוונטיות שלו תוך קו מנחה כי הוא יהיה מקורי ולעזר יותר מהמתחרים שלו ובכך גוגל יקדמו אותו למקום הראוי.

דוגמא הקשורה לקלאס C:

צד המקדם: כפי שכתבתי, מקדמים מעוניינים בכתובת IP  שונה על מנת לפתוח אתרים נוספים הקשורים לאתר המרכזי אותו הם מקדמים מבלי שגוגל ידעו שמדובר באותו בעלות \ מקדם.

צד גוגל: מעוניין שבמקום שיפתחו אתרי סרק, אתרים שאין להם תכלית מעבר לקידום אתר, אתר שאינו עזר לקהל היעד, ישקיעו באתר המרכזי. כגון כתיבת מאמרים מקוריים, מדריכים, מתן מענה לשאלות וכד’. במצב זה האתר הופך להיות לעזר, מקבלים תעבורה, קישורים, הפניות וכד’ באופן טבעי.

נהפוך הוא. גוגל נותן כלים רבים על מנת שיכלו לעזור לנו לשפר את האתרים ולקדם אותם. כמו ובעיקר Webmaster toolsAnalytics ועוד.

בנוגע לשכונה רעה:
ביצעתי ניסויים רבים על מנת לבדוק האם דבר מה שאינו בשליטת בעל \ מנהל האתר יכול לפגוע באתר. כל ניסוי שעשיתי נכשל. אם “שכונה רעה” הייתה פוגעת כל שנותר לעשות הוא לבקש אחסנה באותו קלאס, להעלות אתרים הימורים \ פורנו ובשביל הכיף גם לקשר לאתר שאנחנו רוצים לפגוע בו.
אם נפגעת משכונה רעה או קישורים כאלה ואחרים, כנראה שבצורה כל שהיא הייתם קשורים לכך, או שבדרך כל שהיא אבדתם אמינות אצל “האח הגדול”.

אבל בחו”ל…
התגובה האהובה עליי. קידום בחו”ל הוא לא קידום בארץ…. ההבדל הוא שמיים וארץ. אני חושב שאם התחרות הייתה זהה, היינו רואים כי רוב מוחץ של מקדמי האתרים מחפשים דרך אחרת להתפרנס. פרמטר שאצלנו יהיה זניח וללא כל התייחסות במקום אחר עלול להיות קריטי.
מה גם שבחו”ל הסי קלאס שמקבל התייחסות גדולה כל כך הוא הסי קלאס של מרצדס. האמת? הוא שווה התייחסות.

לסיכום:

קלאס סי הוא לא באמת פרמטר שהייתי משקיע בו בתחילה אם בכלל. אם בכל זאת החלטתם כי אתם צריכים C-Class או בכלל אתרי לוויין וכד’, תדאגו לעשות זאת לאחר שאתם משוכנעים כיצד הדברים צריכים להתבצע או במקביל אצל מישהו שמבין כיצד לעשות זאת.
בנוסף, חשוב להתייחס לעלויות ולבדוק יחס עלות תועלת. אולי דבר מה, יהיה יעיל יותר. לדוגמא, אולי במקום השקעה בשרתי סי קלאס יהיה חכם לשכור \ לרכוש שרת ייעודי, או להשקיע את הכסף אצל כותבי מאמרים או אולי חס ושלום בפרסום?

הפיצו את הבשורה לעולם...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
עוז.ב

עוז.ב

נושם, אוכל וישן דיגיטל מזה 16 שנים. בעל ניסיון עשיר בקידום ושיווק, פיתוח אפליקציות, משחקים, תוכנות וכמובן אתרי אינטרנט לעסקים קטנים ולגופים גדולים כאחד. נרגש מטכנולוגיה ומאושר מהזדמנויות לחשיבה יצירתית.

אז מה אתם חושבים?

מי אני?

נושם, אוכל וישן דיגיטל מזה 16 שנים. בעל ניסיון עשיר בקידום ושיווק, פיתוח אפליקציות, משחקים, תוכנות וכמובן אתרי אינטרנט לעסקים קטנים ולגופים גדולים כאחד. נרגש מטכנולוגיה ומאושר מהזדמנויות לחשיבה יצירתית.

הפיצו את הבשורה לעולם...

פוסטים אחרונים

פריצה לאתר אינטרנט

וירוסים שאפשרו שליטה מלאה על האתר ובין השאר יצירה של 1,879 פוסטים על כלות מכל מיני מדינות ותכנים למבוגרים עם ניסוחים שאחסוך מכם, אבל תרשו לעצמכם לדמיין את הגרוע מכל.

קראו עוד »

אחזקת אתר. למה זה טוב?

השאלה הזו נשאלת לא פעם ונוצר הרושם כאילו מדובר בשירות שלרוב אינו כדאי ונכון. האם תשלום עבור תחזוקת אתרים הינה מיותרת? האם “עובדים עלינו” כאשר מציעים לנו שירות זה?

קראו עוד »

תוכן עניינים

האמת? אני ממש מתרגש!

אני ממתין לשיחה עמכם.
אשמח להקשיב לצרכי העסק שלכם, לרצונות שלכם, לייעץ לכם ולתת לכם הצעת מחיר רלוונטית וייחודית במיוחד עבורכם.

מבצע שאסור לפספס

אירוח אתר, שם מתחם, תעודת הצפנה, חבילת תחזוקה וחבילת תוספים לשנה במתנה!

ימים
שעות
דקות
שניות

או מלאו את הטופס הבא